Payitaht Abdülhamid 111.Bölüm Fragmanı


Osmanlı'nın son zamanlarını derinlemesine ele alan,ekranlarda türünün tek örneği Payitaht Abdülhamid merakla beklenen 111.Bölüm Fragmanı yayınlandı. 

Tarih konulu diziler az çekilmesine rağmen büyük ses getirmeyi başarabilmiştir. Bunun en iyi örneği ise Muhteşem Yüzyıl olsa gerek. Öyle ki dünyaya en fazla ihraç ettiğimiz dizi olmayı da başardı. Osmanlı Devleti'nin direnen padişahlarından biri olarak görülen ve güçlü olduğu dönemde başa geçseydi büyük işler yapabileceği düşünülen Abdülhamid ve Osmanlı'nın son zamanları izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. Dizi 100 bölüm limitini aşmayı başarmasının yanında hiç bir zaman final yapacak söylentisine de maruz kalmadı.

Payitaht Abdülhamid yeni bölümleri ile Her Cuma Trt 1 Ekranlarında.

Tüm yerli dizilerden anında haberdar olmak istiyorsanız sitemizi takip edebilir ya da izleyiciler kısmına tıklayarak tüm gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.Payitaht Abdülhamid Dizisinin Konusu

Giriş paragrafında da bahsettiğim gibi en zor şartlardan birinden başa geçmiş Abdülhamid'in eli oldukça zayıfken bile verdiği doğru ve cesur kararlar filmin ana teması haline getiriliyor. Osmanlı'nın ihtişamlı günleri geride kalmış ve artık tamamen yıkılmak üzere olduğu o son düzlüğe sayılı yıllar vardır. Egemen güçlerin, bu süreçte akıl almaz istekleri olmaya başlayacaktır. Güçsüzlükten faydalanarak bağımsızlık isteyen gruplar ve yeni bir devlet kurmak için arayışta olanlar giderek artmaya başlayacaktır. Abdülhamid'in son 13 yılını izleyeceğimiz dizi, tarih tutkunları için oldukça ders niteliğinde bir yapım.

Payitaht Abdülhamid Dizisi Oyuncuları

Bülent İnal - Payitaht

Özlem Conker  - Bidar Kadın Sultan

Hakan Boyav - Mahmud Paşa

Selen Öztürk - Seniha Sultan

Saygın Soysal - Theodor Herzl

Ezgi Eyüboğlu - Ahsen

Can Sipahi - Şehzade Abdülkadir

Bahadır Yenişehirlioğlu - Tahsin Paşa

Gözde Kaya - Hatice Sultan

Duygu Gürcan - Naime Sultan

Dizinin Yapım Kadrosu

Yapım şirketi - ES Film

Yapımcı - Yusuf Esenkal,Serdar Öğretici

Yönetmen - Serdar Akar

Senarist - Osman Bodur,Uğur Uzunok

Yorum Gönderme

Yorum Yap (0)

Daha yeni Daha eski